بخش جراحی عمومی

بخش جراحی عمومی بیمارستان دکتر بسکی در طبقه سوم ساختمان جدید بیمارستان واقع شده است.

این بخش دارای ۲ راه ورودی راه‌پله و آسانسور (جهت حمل بیماران) میباشد. در ورودی این بخش اتاق ایزوله قرار دارد که بیماران ایزوله در آن بستری می‌شدند. استیشن پرستار در انتهای سالن قرار دارد که تریتمنت و ملزومات در مجاورت آن قرار دارد. این بخش دارای 9 اتاق و 15 تخت فعال جهت بستری بیماران جراحی می‌باشد. بیماران بستری در این بخش جراحی بوده که اعم آن‌ها شامل جراحی عمومی، ارتوپدی، زنان، مغز و اعصاب، تشخیصی، اورولوژی، چشم، ENT ، جراحی پلاستیک و… می باشد.

اتاق عمل در مجاورت بخش جراحی بوده که بلافاصله پس از تحویل بیمار وارد بخش شده و به تخت خود منتقل می‌گردند.

پرسنل حاضر در این بخش شامل ۱۱ پرستار، ۴ نیروی خدماتی و ۲ بیمار بر و ۱ منشی میباشد.که در هر شیفت کاری ۳ پرستار،۲ خدمه و مشغول به خدمت رسانی می باشند.

این بخش با داشتن کادر مجرب و دلسوز پرستاری و با رعایت اصول حاکمیت بالینی و هم راستا با رسالت و چشم‌انداز پنج ساله بیمارستان و با بهره‌گیری از سیستم HIS و تکریم ارباب رجوع بصورت شبانه‌روزی آماده خدمت رسانی به هم‌میهنان عزیز میباشد.

بخش جراحی عمومی بیمارستان دکتر بسکی
بخش جراحی عمومی بیمارستان دکتر بسکی

نحوه پذیرش بیمار

 

بیشتر بیماران در این بخش با نامه بستری از پزشکان وارد بخش می‌شوند. پس از تشکیل پرونده از بیماران IV برقرار می‌شود. آزمایشات درخواستی طبق دستور پزشک ارسال می‌شود. تعدادی از بیماران که در بخش اورژانس پذیرش می شوند با دستور تلفنی پزشک که توسط پزشک اورژانس گرفته می شود وارد بخش می شوند و سایر اقدامات و طبق دستور سونوگرافی- رادیوگرافی و سونداژ و … انجام می‌شود. دستورات دارویی کاردکس می‌شود.

ویزیت پزشک
ویزیت پزشک بیشتر در شیفت صبح انجام می‌شود ولی در صورت لزوم در شیفت عصر و شب نیز انجام می‌شود. اگر بیماری مشکلی داشته باشد با پزشک تماس گرفته دستورات بصورت تلفنی ثبت می‌شود. در اولین فرصت توسط پزشک مهر و امضاء می‌شود.

 

ترخیص

 

۱- ترخیص با دستور پزشک
۲- ترخیص با رضایت شخصی
۳- ترخیص جهت اعزام یا انتقال بیمار

 

۱- ترخیص با دستور پزشک
بعد از مرخص شدن و ثبت آن توسط پزشک، گزارش پرستاری نوشته می‌شود. برگه V/S بیمار ضمیمه می‌شود، داروهای مصرفی جهت ترخیص ثبت و در سیستم کامپیوتری می‌شود. نام و نام خانوادگی بیمار در دفتر ترخیص ارسال می‌شود.

۲- ترخیص با رضایت شخصی
برگه و فرم رضایت شخصی توسط همراه یا خود بیمار مهر و امضاء شده و علت رضایت شخصی پرسیده می‌شود و ثبت در دفتر می‌شود و در گزارش پرستاری نوشته می‌شود و توضیح کامل داده می‌شود و به واحد ترخیص ارسال می‌شود.

۳- ترخیص جهت اعزام یا انتقال بیمار
که توسط پزشک دستور داده می‌شود و فرم اعزام بیمار در ۲ برگ پر شده و به دفتر پرستاری اطلاع داده می‌شود و بعد از هماهنگی با واحد موردنظر پرونده بیمار جهت تسویه حساب مثل ۲ مورد قبلی به واحد ترخیص داده می‌شود و بیمار توسط یک پرستار به آمبولانس که اول باید تمام تجهیزات آن چک شود و به مرکز موردنظر منتقل می‌شود.