سونوگرافی – کالرداپلر

مرکز تخصصی تصویربرداری بیمارستان دکتر بسکی

 

احتراما مرکز تخصصی تصویربرداری بیمارستان دکتر بسکی از سال ۱۳۸۴ آغاز بکار نموده است. مسئولیت مرکز فوق بعهده دکتر زهرا نوروزی می باشد. مرکز تصویربرداری تا کنون دارای دستگاه سونوگرافی ،کالرداپلر و چهاربعدی پیشرفته مدل esaote mylab 50 می باشد که ساخت کشور ایتالیا است
یک دستگاه رادیولوژی مدل واریان ساخت کشور آمریکا.

یک دستگاه دانسیتومتری مدل Hologic QDR 1000 ساخت کشور آمریکا می باشد .مرکز سونوگرافی و دانسیتومتری در طبقه فوقانی اورژانس بیمارستان قراردارند و دستگاه رادیولوژی در طبقه همکف ساختمان بیمارستان قرار گرفته است .
ساعات کاری مرکز فوق در بخش سونوگرافی ، کالرداپلر و دانسیتومتری بعدازظهرها از ساعت ۱۲ الی ۵ عصر می باشد و واحد رادیولوژی بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات می باشد .

در این مرکز تمامی درخواستهای مربوط به سونوگرافی از جمله سونوگرافی کامل شکم و لگن ، حاملگی ، رحم و تخمدان ها ، اسکروتم ، مغزنوزاد ، کلیه ها و مثانه و ….به همراه کالرداپلر عروق اندامهای فوقانی ، تحتانی و عروق ماژور شکم و لگن انجام می شود .

تصویر برداری چهاربعدی از جینن بخصوص در ۵-۶ ماهگی جهت سلامت جنین قابل انجام می باشد .

دانسیتومتری جهت اندازه گیری میزان استئوپوروز و پوکی استخوان بخصوص در زنان و مردان بالای ۵۰ سال انجام می گیرد .

در واحد رادیولوژی نیز تمامی تصویربرداری های رادیولوژی از قفسه صدری ، استخوانهای اندامهای فوقانی و تحتانی و گرافی های رنگی از معده ، روده ها و کلیه ها (IVP ) و مثانه (سیستوگرافی) انجام می شود .