ناهنجاری در عملکرد غده تیروئید به قدرت باروری زنان آسیب می‌زند

بر اساس مطالعات جدید آشکار شد که اختلالات تیروئیدی میتواند موجب بروز مشکلات عمده‌ در قدرت باروری زنان گردد.
متخصصان بر‌این‌باورند که انجام آزمایش‌های مربوط به اختلالات غده تیروئید در زنانی که مشکلات باروری دارند و بارداری ناموفق دارند ضروری است. در این بررسی آمده است 2.3 درصد از زنانی که به مشکلات باروری مبتلا هستند پرکاری تیروئید دارند.
پژوهشگران این مطالعه معتقدند ناهنجاری در عملکرد غده تیروئید می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت باروری داشته و در نتیجه موجب می‌شود نرخ بارداری کاهش یابد. اگرچه پیش‌تر نیز ارتباط قوی بین کم کاری و پرکاری غده تیروئید با ناباروری کشف شده بود اما نکته مهم در این زمین اطلاع‌رسانی مناسب به بیماران است و ما معتقدیم که معاینه و بررسی مرتب عموم زنان به لحاظ نارسایی‌های تیروئیدی در شروع دوره بارداری و به خصوص زمانی که درمان‌های مربوط به ناباروری در حال انجام است ضرورت دارد.
غده تیروئید هورمون‌هایی ترشح می‌کند که نقش کلیدی در رشد دارند. طبق بررسی متخصصان انگلیسی تغییرات در عملکرد غده تیروئید می‌تواند تاثیر زیادی بر قدرت باروری و بارداری داشته باشد.متخصصان همچنین بر این نکته تاکید کردند که بیماری‌های مربوط به غده تیروئید با افزایش خطر ابتلا به اختلال‌های مربوط به بارداری همچون سقط جنین، رشد ناقص جنین و زایمان پیش از موعد مرتبط هستند.