بخش ICU

موقعیت بخش ICU

بخش ICU بیمارستان دکتر بسکی در طبقه‌ی سوم ساختمان شماره ۲ واقع شده است در بدو ورود به بخش در سمت راست ایستگاه پرستاری و ترالی اورژانس و در سمت چپ سرویس بهداشتی و حمام، تخت شماره ۱ سپس تخت شماره ۲ و ۳ و در کنار ایستگاه پرستاری اتاق ایزوله می باشد، از اتاق ایزوله یک درب به اتاق تمیز باز میشود و محل اسقرار دستگاه پرتابل رایولوژی می‌باشد که در مجموع چیدمان تخت ها بصورت نیم دایره می باشد و تخت ها توسط حصارهای پارچه ای ( پرده ) از هم جدا می شوند، کلیه تخت ها شامل یک تخت کنترلی با مانیتورینگ فول، یک دستگاه ونتیلاتور و یک دستگاه پمپ انفوزیون می‌باشد.
بیماران بستری در بخش غالباً بیماران High Risk می باشند که شامل بیماران سکته مغزی، مولیتپل تروما ، ARDS، Post CPR، COPD و Suceide می باشد.
این بخش با داشتن کادر مجرب و دلسوز پرستاری و با رعایت اصول بالینی و هم راستا با رسالت و چشم‌انداز بیمارستان و با بهره‌گیری از سیستم بیمارستانی و تکریم ارباب رجوع بصورت شبانه‌روزی آماده خدمت رسانی به هم‌میهنان عزیز می باشد.

 

نحوه پذیرش بیمار

اینکه بیمار از کجا وارد شده است. از آنجایی که ICU با همان بخش مراقبت های ویژه جزء یکی از بخش های تخصصی می باشد معمولاً بیمارانی که در این بخش بستری می شوند و عموماً بیمارانی هستند که نیاز به مراقبت های ویژه دارند و از اورژانس، یا اتاق عمل و یا از بیمارستان دیگر در بخش ادمیت شوند و نحوه پذیرش بدین صورت است که پس از دادن پذیرش توسط متخصص بیهوشی آنکال ICU ، سپس پزشک آنکال داخلی و اطلاع سوپروایزر وقت بیمار با برانکار به بخش وارد میشود. پس از کنترل V/S و اطمینان از وجود راه هوایی مطمئن و نداشتن مشکل تنفسی IV Line جهت بیمار فیکس می شود در صورت داشتن مشکل تنفسی انجام اورژانس اینتوباسیون توسط متخصص بیهوشی آنکال حاضر در بخش سپس گرفتن آزمایش های درخواستی و گرافی های لازم و سپس سونداژ و غیره. سپس رژیم غذایی و اقدامات دارویی و غیره را در کاردکس ثبت می کنیم.